• Odwiedziło nas: 549956 osób
  • Do końca roku: 97 dni
  • Do wakacji: 271 dni

44-160 Rudziniec
ul. Gliwicka 5
Tel: (32) 230-31-92

Strona główna

Jesteś tu: » Strona główna

 Nowy plan lekcji obowiązujący w 1 semestrze nowego roku szkolnego  2016-17
jest już dostępny w zakładce PLAN LEKCJI.


  Dyrektor szkoły informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty z późniejszymi zmianami oraz rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lipca 2014 r. w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe uczniowie klasy pierwszej i drugiej gimnazjum oraz I,II,III,IV,V Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 otrzymają bezpłatnie komplet podręczników. Zakup podręczników jest finansowany poprzez dotację Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W związku z tym proszę rodziców tych uczniów o nie dokonywanie zakupów podręczników.

 

Leszek Zając

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzińcu

Szkolny zestaw podręczników na rok 2016-17 dostępny w zakładce Dla Rodziców lub Dokumenty Szkolne.


Dzień Grzyba

?Wrzesień chodzi po rosie, zbiera grzyby we wrzosie?. A dziś jest tych grzybów święto! Na świecie występuje ponad 120 tys. gatunków grzybów. Jedynie 1841 uznanych jest za jadalne. W początkach cywilizacji zbierano grzyby jadalne i trujące. Te trujące były wykorzystywane podczas polowań i połowów oraz... w celach zbrodniczych. Dzisiaj znamy sposoby przyrządzania z najgroźniejszych roślin zarodnikowych leków, środków farmaceutycznych, powodujących halucynacje. Ku przestrodze!

Dzień Grzyba
czytaj więcej

Pierwszy Dzień Kalendarzowej Jesieni

Ludzie przesiąknięci jesienią dzielą się na dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią kanapowcy, których GPS wyznacza jedną trasę - między lodówką, telewizorem i sofą. Do drugiej zaliczają się Ci, którzy od słodkiego gnuśnięcia wolą spacer i szuranie nogami wśród kolorowych, opadających liści.

Pierwszy Dzień Kalendarzowej Jesieni
czytaj więcej

1 półrocze

czytaj więcej

Światowy Dzień Nosorożca

Zanim zaadoptujesz nosorożca?

Obchody Światowego Dnia Nosorożca zostały zapoczątkowane w 2010 roku przez oddział WWF z Republiki Południowej Afryki. Dzień ten ma zwrócić uwagę na trudną sytuację tych zwierząt. Z pięciu gatunków żyjących obecnie w Afryce i w południowej Azji aż trzy są zagrożone wyginięciem.

Światowy Dzień Nosorożca
czytaj więcej

Międzynarodowy Dzień Pokoju

Wycisz się. Przestań walczyć. Podaj rękę swemu wrogowi i zakończcie kłótnię. Zwróć uwagę na to, jakim jesteś szczęściarzem żyjąc w kraju, w którym panuje pokój. Zauważ też, że nie wszyscy Twoi rówieśnicy poszli dziś do szkoły, niektórzy siedzą w schronie albo walczą o parę kropli wody i kawałek suchego chleba dla młodszego rodzeństwa?

Międzynarodowy Dzień Pokoju
czytaj więcej

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka


Z radością przypominamy, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
czytaj więcej

WSZYSCY CZYTAJĄ SIENKIEWICZA- temat pierwszego zadania naszej szkolnej rywalizacji. Żeby tak się stało, musicie przekonać wszystkich uczniów, że warto przeczytać dzieła Sienkiewicza. W jaki sposób?

LAJKUJEMY SIENKIEWICZA- ZADANIE 1
czytaj więcej

Do boju przystąpiło 7 drużyn. Od jutra książki w dłoń i ruszamy z pierwszym zadaniem konkursowym. Szukajcie go na naszej stronie w godzinach popołudniowych.

czytaj więcej
txtEnd.jpg